کتاب‌ها
 • حمل و نقل بین المللی

  کتاب‌ها . 1399/07/01
  در این کتاب تلاش شده موضوعات و مفاهیم مربوط به حمل و نقل بین المللی به صورت نظام مند و کاربردی در اختیار مطالعه کنندگان قرار بگیرد. کتاب حاضر مشتمل بر 7 فصل می باشد که در ادامه هر فصل به صورت اجمالی معرفی می گردد. در فصل اول با عنوان " مقدمه، تاریخچه و آشنایی با نهادهای داخلی و بین المللی حمل و نقل"، تلاش شده تا ضمن بررسی اجمالی تاریخچه حمل و نقل، انواع شرکت های فعال در این حوزه و نهادهای ملی و بین المللی مهم در این صنعت را معرفی نماییم. در فصل دوم تحت عنوان"بررسی و انتخاب انواع روش ها و م... ادامه »
 • کتاب جامع "مدیریت پاداش"

  کتاب‌ها . 1399/06/10
  هندبوک آرمسترانگ به عنوان یک کتاب جامع و راهنمای کامل، تالیف و منتشر شده است تا بتواند با معرفی مدیریت و توسعه سیستم‌های پاداش، منجر به بهبود عملکرد سازمانی، تیمی و همینطور برآورده کردن نیازهای هر یک از کارکنان شود. مطالب این کتاب، به عنوان پاداش مبتنی بر عملکرد با فلسفه مدیریت جامع پاداش منطبق بوده و به خواننده بک رویکرد یکپارچه و کاملی را در قالب ارائه پاداش‌های مالی و غیر مالی نشان می‌دهد.  موضوعات ارائه شده، قابل استفاده در کلیه کسب و کارها، سازمان ها و شرکت‌های تولیدی و خدماتی در بخش‌های... ادامه »
 • نظریه‌های مالی پیشرفته

  کتاب‌ها . 1399/06/02
  همواره در طول تاریخ شاهده بوده ایم که ارائه یک نظر نیازمند صرف زمان بسیار و همراه با دشواری‌های فراوان بوده است، لکن فرآیند تکامل هر یک از این نظریه ‌ها به مراتب پیچیده تر و نیازمند صرف زمان بیشتری است. در بسیاری از رشته ها به منظور دستیابی به دانش عمیق، درک چگونگی تکامل نظریه‌های ضروری به نظر می‌رشد: چگونه این نظریه ها شکل می‌گیرند؟ چگونه کامل می‌شوند؟ چگونه محیط فکری، رشد نظریه‌ها را مقدور می‌سازد؟ چرا زمانی در مورد نظریه‌هایی که اکنون واضح هستند ابهام وجود داشت؟ در علوم مالی نیز روند تکامل نظ... ادامه »
 • رویکردهای نوین تامین مالی صادرات

  کتاب‌ها . 1399/06/02
  يکي از راهبردهاي توسعه اقتصادي و صنعتي، در تمامي کشورهاي جهان و در عرصه تجارت بين الملل، راهبرد توسعه صادرات است. توسعه صادرات ضمن تأمين درآمدهاي ارزي براي کشورها، نقشي مهم در ايجاد اشتغال و فرصت هاي شغلي جديد، افزايش ظرفيت توليد و رسيدن به صرفه هاي ناشي از مقياس، ارتباط با زنجيره جهاني توليد، انتقال دانش و فناوري و تقويت تراز تجاري دارد. از اين رو، استراتژي توسعه صادرات و حمايت هاي همه جانبه از آن در دستور کار اكثر دولت ها اعم از توسعه يافته و در حال توسعه قرار دارد. يکي از اقدامات مهم کشورها د... ادامه »
 • کتاب " کاربرد تئوری فضای محصول و پیچیدگی اقتصادی در متنوع سازی صادرات"

  کتاب‌ها . 1399/05/13
  یکی از دلایل عدم توفیق در حفظ تنوع صادراتی و یا ظهور محصولات جدید در سبد صادراتی کشور، انتخاب نامناسب زمینه‌های توسعه تولید و صادرات بدلیل عدم توجه کافی به قابلیت‌ها و توانمندی‌های مرتبط با مهارت و دانش موجود در کشور است. کتاب حاضر ضمن معرفی رویکردهای پیچیدگی اقتصادی و فضای محصول، به چگونگی کاربرد این رویکردها در شناسایی زمینه‌های متنوع سازی صنایع، بررسی بازارهای صادراتی و محدودیت‌ها و موانع صادرات محصولات منتخب می پردازد. مطابق این رویکردها، توانمندی‌ها و قابلیت‌ها، مجموعه عوامل خاص تولید کالا ... ادامه »
 • کتاب "مدیریت لجستیک پیشرفته"

  کتاب‌ها . 1399/05/13
  با توجه به تحولات جهانی اقتصاد و بازرگانی، ضرورت دارد مدیریت زنجیره تامین مشتمل بر سه عنصر اصلی اعم از ذینفعان، فعالیت‌های لجستیکی و جریان ( مواد، اطلاعات و پول) و به عنوان پشتوانه بنیادی تجارت نوین، مورد تحول راهبردی قرار گیرد. در این خصوص مدیریت پیشرفته زنجیره تامین، به عنوان یک رویرکرد شبکه‌ای یکپارچه، با برخورداری از بسترهای مدیریت اطلاعات، مدیریت لجستیک و مدیریت روابط، از توانایی گسترده جهت پاسخگویی به این وضعیت برخوردار است و در این رویکرد، موفیقیت زنجیره، در گرو مدیریت نوین لجستیک و متکی ... ادامه »
 • مدیریت فرآیند مذاکرات و معاملات بین‌المللی

  کتاب‌ها . 1399/04/09
  فرایند اجرای یک معامله تجاری بخصوص در عرصه ی بین‌المللی متشکل از سه مرحله زیر است:  الف. مرحله پیش از مذاکره ( ارزیابی،  تحقیق و شناسایی ریسک‌ها) ب. مرحله مذاکره و تنظیم قرارداد ج. مرحله اجرا و نظارت بر حسن اجرای تعهدات قرارداد این سه مرحله زنجیره ای بوده که بدون توجه به هر مرحله، یک معامله طبق انتظارات محقق نخواهد شد. کل این فرایند و سه مرحله فوق در این کتاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.   خرید کتاب... ادامه »
 • ارتباطات یکپارچه بازاریابی

  کتاب‌ها . 1399/04/09
  یکی از مهمترین اهداف اقدامات ارتباطی با توجه به مراحل گوناگون عمر بنگاه و محصول، انتقال اطلاعات به بازار هدف به منظور تسهیل جایگاه یابی محصولات و خدمات در بخش مورد نظر بازار، و نیز دریافت عکس‌العمل مطلوب از مشتریان است. از آن جا که رفتار مشتریان و مصرف کنندگان آشکارا متاثر از اقدامات ترفیعی است، لذا انتخاب مدل ارتباطی مناسب،‌سازگار و اثرگذار برای هدایت مصرف کنندگان و مشتریان در راستای تحقق اهداف کوتاه مدت و بلند مدت بازاریابی، موضوعی پیچیده و بسیار با اهمیت است. خرید کتاب... ادامه »
 • داشبورد مدیریت صادرات

  کتاب‌ها . 1398/11/13
  نوشتار پیش روی زیرنام "داشبورد مدیریت صادرات" داده ها و اطلاعات بایسته نوشتاری، پیکره ای و گرافیکی به دقت آراستمند و پیکربندی شده به منظور دستیابی بازرگانان، ترخیص کاران گمرکی و دیگر کاربران و کنش‌گران درگیر در حوزه بازرگانی خارجی برای دسترسی به آخرین داده های بایسته، شتاب مند هوشمند و به روز شده اطلاعات و دانستی های فرآیند صادرات کالا است. در این نوشتار کوشش شده: برون داد کنش‌های رفتاری و هدف های کارکردی کاربران پس از خوانش نوشتار جدای از دانستن، از جنس توانستند، مشاهده پذیر، دیداری، سنجش پذیر ... ادامه »
 • رویکردهای خلق استراتژی

  کتاب‌ها . 1398/11/13
  استراتژی و شناسایی آن سال‌هاست که موضوع نوشته های تعداد زیادی از اساتید مدیریت در دنیا است. استراتژی عبارتی است که امروز از زبان بسیاری از مدیران و رهبران سازمان‌ها و شرکت‌ها میشنوید و در داشنگاه ها بهش ی از زمان دانشجویان و اساتید صرف بررسی این واژه و مدل‌های مرتبط با آن میشود. تاکنون تصور من پس از سال‌ها کار مشاوره مدیریت و اجرای بیش از ده ها طرح برنامه ریزی استراتژیک برای وزارت‌خانه ها، سازمان ها و شرکتهای دولتی و خصوصی این بود که باید هر چه سریع تر مراحل از پیش تعیین شده طی شود و در نهایت سن... ادامه »
 • اینکوترمز 2020 اتاق بازرگانی بین‌المللی

  کتاب‌ها . 1398/11/01
  رشد اقتصاد جهانی به اغلب کسب و کارها دسترسی بیشتر از قبل به تمام بازارهای جهانی را داده است.  امروزه کالاها در کشورهای بیشتر، در مقادیر بزرگتر،  با تنوع بیشتر و در نتیجه با سرعت بیشتری به فروش میرسند.  اما همچنان که حجم و پیچیدگی تجارت جهانی افزایش می‌یابد، امکان سوء تفاهمات و اختلافات پرهزینه نیز به دلیل آنکه قراردادهای فروش در بردارند نکات کافی نیست بیشتر می‌شود.  قواعد بین‌المللی اتاق بازرکانی در مورد استفاده از اصطلاحات تجاری داخلی و بین المللی، با تسهیل جریان تجارت جهانی، این ریسک را تحت... ادامه »
 • راهنمای تولید محتوا برای فریلنسرها

  کتاب‌ها . 1398/10/08
  در این کتاب، تمام ابزارهای مورد نیاز اعم از مهارت های لازم، نحوه ی دستیابی به این مهارت ها، چگونگی ارتقای آنها، پیشنهاداتی در خصوص انتخاب حوزه ی تخصصی و هم چنین روش ایجاد تمایز خود و کارتان در شبکه های مجازی و به ویژه لینکدین اشاره شده اند.  خلاصه اگر احساس می کنید در جایگاه یک فریلنسر احساس درجا زدن به شما دست داده است . پیشرفتی برای خود و گارتان متصور نیستید، این کتاب دقیقا همان چیزی است که به آن نیاز د ارید. به حاطر داشته باشید که همواره برای بدستآوردن چیزی که هرگز نداشته اید باید کاری را ... ادامه »
 • توضیح بلاک چین + توضیح بیت کوین

  کتاب‌ها . 1398/10/08
  در حال حاضر فناوری های ارزهای دیجیتال و بیت کوین، فراگیرترین و داغ ترین موضوعات در دنیای رایانه و فناوی اطلاعات و ارتباطات هستند. فناوری هایی که در عین پیچیدگی و رازآلود بودن، به گواه اغلب کارشناسان اقتصادی، آیند جهان مالی را خواهند ساخت و هر کشور و یا فردی که از موضوع آن بی خبر باشد متضرر خواهد شد. این کتاب در سال 2018 در امریکا انتشار یافته است و حاوی آخرین اطلاعات ارزهای دیجیتال روز بوده و بهترین منبع برای افزایش دانش در زمینه بلاک چین و کلیه ارزهای دیجیتال بالاخص بیت کوین محسوب می شود. بیت ک... ادامه »
 • خلق برند قدرتمند

  کتاب‌ها . 1398/09/27
  برندسازی یا برندیگ حاصل پیام ها و گزارش های رسانه ها است. هر قدر تعداد این پیام ها بیشتر و محتوای آنها مطلوب تر باشد، نام تجاری قوی تر خواهد بود. برندینگ دانشی است که با برتری دادن به یک نام تجاری باعث افزایش اعتبار و شهرت آن برند در بازار رقابت می شود، اعتبار و شهرت یک برند به طور مستقیم میتواند منجر به فروش بیشتر و قیمت گران تر محصولات و خدمات شود، به زبان دیگر برندسازی روش هوشمندانه تجارت و تولید ثروت است.  کتاب خلق برند قدرتمند یکی از مراجع و منابع غنی جهانی شناخته شده در حوزه بازاریابی و... ادامه »
 • سیاست‌گذاری نوین جهانی در عرصه صنعت و تولید تغییر در نگرش به صنایع پس از بحران سال 2008 میلادی

  کتاب‌ها . 1398/09/16
  کتاب «سیاست صنعتی نوین» به بررسی تحولات نظری در حوزه اقتصاد صنایع پرداخته و در آن، علاوه بر موشکافی چارچوب‌ها و پارادایم‌های نوین در مباحث سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی برای توسعه اقتصاد صنایع در جهان، به بررسی اجمالی مبانی فکری و تجارب عملی توسعه نیز اشاره شده است. نویسنده در این کتاب، سعی بر آن داشته است که معیارهای توانمندساز برای هم‌ترازی صنایع در یک اقتصاد پویا را با رویکردی نئوکلاسیک به ساختارگرایی و سازماندهی نوین در سیاست‌های مالی و پولی برای تامین سرمایه حوزه صنعت مورد مطالعه قرار داده و تع... ادامه »
 • کارکرد اخلاق و حسابداری

  کتاب‌ها . 1398/09/11
  کتاب حاضر در خلال همه اختلافات روزمره در دنیای حسابداری به اهمیت اصول اخلاقی اشاره کرده است. حسابداری، دانش بسیار با ارزش و جزء مهم اقتصاد مبتنی بر بازار است. هیچ فعالیت اقتصادی بدون اطلاعاتی که حسابداری فراهم کرده است امکان پذیر نیست. در ادبیات حسابداری نگرشی وجود دارد که معتقد است ارتباط حسابداری و اخلاق فراتر از یک مفهوم جنبی است این نگرش شگرف بیان میدارد که اصول و مبانی حسابداری ریشه های اخلاقی دارند و از این رو اخلاق با ذات دانش حسابداری، در ارتباط است، به طوری که تفکیک حسابداری از آن امری ... ادامه »
 • مهارت های مذاکره

  کتاب‌ها . 1398/09/11
  بدون اغراق، زندگی مجموعه ای از مذاکرات است. هرگاه شما ناگزیر شوید با دیگران مذاکره کنید، خود را موظف میبینید که رموز این کار را به خوبی فراگیرید. این کتاب در یادگرفتن فن مذاکره به شما کمک خواهد کرد.  در این کتاب بسیاری از جنبه های فرآیند مذاکره را به شما خواهیم آموخت. بهترین مکان برای مذاکره کجاست؟  آیا بهتر است خودتان شخصا به مذاکره بپردازید یا آنکه با کمک یک گروه اقدام به این کار کنید؟ چگ.نه فهم ارتباطات غیر کلامی میتواند به شما کمک کند تا اصول مذاکره را بهتر درک کنید؟ چگونه  مهارت در گوش ک... ادامه »
 • معرفی کتاب «مهارت های اداره کردن»

  کتاب‌ها . 1398/08/21
  تفکر بسیاری از ما چنین است که مدیر و فعالیت های مربوط به او همانند یک دستورالعمل و بخش نامه های صادره است و مهارت و نوآوری نمی طلبد. هنگام مراجعه به فرهنگ لغت برای کلمه مدیر هنوز استنباط این چنین است که مدیر کسی است که یک کسب و کار و یاامور دولتی را مدیریت می کند و یا توانایی سازماندهی امور و فعالیت ها و منابع را دارا می باشد.  برا اساس این دیدگاه مدیران اداری فقط با ملاک میزان اثربخشی آنها در تجارت و کسب و کار سنجیده می شوند که طبعا ارزش کمی به آنها تعلق می گیرد، که از نظر علمی صحیح نمی باشد... ادامه »
 • موک، راهبردی موثر در یادگیری و آموزش برخط

  کتاب‌ها . 1398/08/19
  موک پدیده ای نسبتا جدید است که در چند سال اخیر مورد توجه دانشگاه ها و نظام های آموزش عالی قرار گرفته است. طبق تعریف دیکشنری آکسفورد، موک به دوره تحصیلی رایگان ارائه شده از طریق اینترنت به تعداد زیادی از افراد گفته می شود. گائیبل دوره های برخط آزاد انبود را به صورت دوره های برخط بدون الزامات رسمی ورود، محدودیت مشارکت و رایگان تعریف می کند. به عبارت دیگر، دوره های برخط آزاد انبوه به دوره های آموزشی گفته می شود که به صورت برخط و از طریق اینترنت به داوطلبانی از سراسر جهان ارائه می شوند. ثبت نام در ا... ادامه »
 • معرفی کتاب «رویکردهای خلق استراتژی»

  کتاب‌ها . 1398/06/31
  نویسنده : دکتر هوشنگ نظامی وند چگینی  ناشر: شرکت چاپ و نشر بازرگانی کتاب «رویکردهای خلق استراتژی»  حاصل مطالعه ای است که در آن تلاش شده است تا روش‌‌های خلق استراتژی در سازمان‌‌های برتر کشور شناسایی شود. ابتدا با به‌‌کارگیری روش آماری تاکسونومی تلاش شد تا در بین 29 شرکت عضو گروه‌‌های مختلف سازمان بورس و اوراق بهادار، 5 شرکت موفق که در بیشتر سال‌‌های 1380 تا 1392 رتبه‌‌های نخست گروه خود را به‌‌دست آورده‌‌اند، شناسایی شود. برای این منظور از 6 شاخص بازده دارایی، حاشیه سود، بهره‌‌وری نیروی انسا... ادامه »
 • کتاب "راهنمای نگارش مکاتبات اداری" منتشر شد

  کتاب‌ها . 1398/06/12
  در سال 1355 سازمان امور اداری و استخدامی وقت به منظور یکسان‌ نمودن عناوین نامه‌های اداری به تمام سازمان‌های دولتی ابلاغ نمود که از واژه‌های "به"، "از" و "موضوع" در عنوان نامه‌های اداره استفاده نمایند که بر‌گرفته از شیوه‌های نظامی بود. البته در سازمان‌های نظامی عناوین نامه‌ها به صورت "از" ، "به" و "موضوع" تبدیل می‌شود. با وجود دستورالعمل ابلاغی و چاپ شدن عناوین در سربرگ‌های اداری، این شیوه پس از انقلاب اسلامی مورد استقبال مدیران واقع نشد و بسیاری از سازمان‌ها آن را از سربرگ‌ها حذف کردند...... ادامه »
 • کتاب داشبورد مدیریت صادرات

  کتاب‌ها . 1398/03/28
  کتاب داشبورد صادراتی در مورد بازرگانی، گمرک، حقوقی تجاری و مقرراتی است که براساس سرفصل های مصوب آموزش در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی و در چارچوب قوانین ومقررات سازمان های اجرایی درگیر در فرایند بازرگانی خارجی چون ... ادامه »
 • کتاب سامانه جامع تجارت منتشر شد

  کتاب‌ها . 1398/03/28
  بسیاری از افراد و شرکت‌ها تمایل دارند فرایند واردات کالا را فراگرفته تا بتوانند به کسب درآمد در این حوزه بپردازند. .... ... ادامه »
 • بانکداری ناب

  کتاب‌ها . 1398/03/18
  تفکر ناب و یا رویکرد ناب، یک الگوی صنعتی تکاملی است که از ترکیب عناصری از الگوهای قدیمی شامل مدیریت کیفیت جامع، مهندسی همزمان، و شش سیگما بوجود آمده است. رویکرد ناب در بانکداری نیز می‌کوشد تا خواسته‌های مشتری را با کمترین هزینه و در کوتاه‌ترین زمان ممکن برآورده کند، همچنانکه از کیفیت بالای کار و ارائه خدمات بی نقص اطمینان حاصل می‌کند. کتاب «بانکداری ناب» با در نظر گرفتن رویکرد تفکر ناب، به بررسی مسائل حوزه بانکداری پرداخته و ضمن ارائه رهنمودهایی برای انجام فرایندهای بانکداری بر اساس این رویکرد،... ادامه »
 • ناب و ناب اندیشی

  کتاب‌ها . 1398/03/18
  انسان محور اساسی شکل گیری هریک از شاخه های علوم اجتماعی است و رفتار ایشان از زمانی تا زمان دیگر، از مکانی تا مکان دیگر،از موقعیتی تا موقعیت دیگر و... دایماً در حال تغییر و تحول می باشد. موضوع فوق به 2 نکته به شرح ذیل اشاره دارد: الف) جهانی که در آن زندگی نموده و ادامه حیات می دهیم، جهان تغییر و تحولات است و همه چیز دایماً از وضعیتی به وضعیت دیگری انتقال می یابد. این موضوع بیان گر آن است که بشر با پدیده ها و الگوهای ثابت مواجه نبوده و دایماً، می بایست برنامه ها را متناسب با تغییرات جدید، تص... ادامه »
 • کتاب "صنایع آینده" منتشر شد

  کتاب‌ها . 1397/06/06
  بررسی وضعیت و تحولات و سیر توسعه صنعتی کشورهای پیشرو نشان میدهد، کشورهایی که در شناخت و برآورد ویژگی‌های آینده فعال‌تر بوده‌اند عموماً مسیر رشد و کم خطایی را طی کرده‌اند. تصویر آینده، نحوه استفاده بهینه از منابع داخلی را ترسیم میکند، جهت‌گیری و هدفگ‌ذاری‌ها را عقلائی‌تر میکند و شرایط مدیریت فعلی را سهل‌تر میگرداند. در واقع شناخت آینده به بهره‌وری موثر کشور کمک جدی و شایانی میکند. در شرایط فعلی اقتصادی که کشور ایران در مسیر رشد و توسعه قرار دارد و از سوی دیگر محدودیت منابع و امکانات داخلی، الزاما... ادامه »
 • کتاب مدیریت پروژه های بزرگ و کوچک منتشر شد

  کتاب‌ها . 1397/06/03
  سرعت تغييرات و فشار ناشى از رقابت شركت‏ها را وادار به سرعت‏‌بخشى به انجام كارها نموده است.این‌ باعث شده تا بيشتر كارهاى سازمانى در قالب فعاليت‏هاى پروژه‏‌اى تعريف شوند. طبيعى است كه انجام پروژه‏اى بر اساس بودجه و طبق برنامه‏‌ى زمانى آن، نيازمند برخوردارى از مديريتى خوب مى‏باشد. بطوریکه امروزه تكنيك‏هاى مديريت پروژه در مورد اغلب پروژه‏‌هاى ساختمانى، توسعه‏‌ى هواپيماهاى نظامى و تجارى، ايجاد و راه‏‌اندازى سايت‏هاى تجارت الكترونيك، ساخت فيلم‏‌ها، و خيلى از كارهاى پيچيده، حتى مبارزات انتخاباتى، به كا... ادامه »
 • کتاب سال 1395 صنعت، معدن و تجارت

  کتاب‌ها . 1396/12/14
  بخش صنعت، معدن و تجارت به دلیل دارا بودن سهم بالا از تولید ناخالص داخلی یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور است که تحولات آن اقتصاد ملی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد. کتاب حاضر در 11 فصل مشتمل بر مجموعه‌ای از اطلاعات عملکردی سال 1395 بخش صنعت، معدن و تجارت با هدف تجزیه و تحلیل سیاست‌ها، اقدامات، تحولات و تبیین آثار سیاست‌های کلان بر این بخش تدوین شده است.    فهرست مطالب فصل 1 فصل 2 فصل 3 فصل 4 فصل 5 فصل 6 فصل 7 فصل 8 فصل  9 فصل 10 فصل 11... ادامه »
 • کتاب سال 1394 صنعت معدن و تجارت

  کتاب‌ها . 1396/12/13
  کتاب حاضر مجموعه‌ای از اطلاعات مربوط به عملکرد بخش صنعت، معدن و تجارت در سال 1394 است که هدف آن بررسی تحولات بخش صنعت، معدن و تجارت و اقدامات  انجام شده و تحلیل عوامل موثر بر عملکرد این بخش در سال می‌باشد. اقتصاد کشور در سومین سال استقرار دولت یازدهم با تحولات سیاسی و اقتصادی گسترده ای روبرو بود و تحولات کلان اقتصادی کشور آثار متنوعی را بر بخش صنعت و معدن برجای گذاشت. مجموعه حاضر که در قالب ده فصل تدوین شده به بررسی تصویر ایران در آینه شاخص‌های بین‌المللی، تحولات شاخص‌های کلان و جایگاه بخش صنعت ... ادامه »
 • کتاب ادغام بنگاه‌های صنعتی برای ارتقای توان رقابتی سیاست‌ها و ضوابط رقابتی منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/10/09
  کتاب ادغام بنگاه های صنعتی برای ارتقای توان رقابتی سیاست‌ها و ضوابط رقابتی نوشته دکتر فرزاد مرادپور پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی روانه بازار نشر شد.... ادامه »
 • کتاب تحلیل آثار سیاست اعتباری بر سرمایه گذاری بخش صنعت و معدن منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/09/27
  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، از جمله محورهایی که در کتاب تحلیل آثار سیاست اعتباری بر سرمایه‌گذاری بخش صنعت و معدن پرداخته شده است می‌توان به تحلیل سیاست‌های اعتباری (بویژه در نظام بانک محور اقتصاد ایران) و نقش کلیدی آن در رشد سرمایه‌گذاری، میزان سرمایه‌گذاری در بخش صنعت و معدن که تحت تاثیر «میزان تسهیلات بانکی» است، سهمیه‌بندی اعتبارات بانکی، تسهیلات تکلیفی، یارانه سود، تلفیق منابع دولتی با منابع بانکی و وجوه اداره شده که نقش موثری در تحریک سرمایه‌گذاری بخش صنعت و معد... ادامه »
 • کتاب "موفقیت اقتصادی کره جنوبی" منتشر شد

  کتاب‌ها . 1396/08/20
  علی‌رغم آن که بسیاری از افراد کماکان تصور می‌کنند کره در مرحله‌ی نخست توسعه‌ی خود قرار دارد، با این وجود باید گفت که گام دوم توسعه‌ی اقتصادی در آن کشور دیرزمانی است آغاز گردیده. امروزه اقتصاد کشور تحت سلطه‌ی جدیدی چون سرگرمی ها، نرم‌افزار، و تولید تجهیزات و دستگاه ‌های ارتباطی قرار دارد. فعالیت در این حوزه‌های کسب و کار، مستلزم  پرداخت سطح بالاتری از حقوق و دستمزدهاست، اما رشد و توسعه ی چنین صنایعی باید به تدریج و با انجام مراقبت‌های شدید حاصل گردد و نمی‌توان آن‌ها را همانند گام نخست با صدور دست... ادامه »
محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir