سند آمایش بر اساس توانمندی های هر استان آماده می شود

دکتر احمد تشکینی در جلسه تبیین آمایش صنعتی و معدنی و تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت که در محل اتاق بازرگانی استان زنجان برگزار شد، تدوین سند آمایش را یکی از مهمترین پروژه های دولت سیزدهم و وزارت صمت برشمرد که بر اساس توانمندی ها و پتانسیل های هر استان و شهرستان آماده می شود.

وی افزود: تهیه این سند برای 450 شهرستان در دستور کار قرار گرفته که در قالب سند شهرستانی، استانی و ملی تعریف شده است.

رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، با اشاره به اهداف اصلی تهیه سند آمایش گفت: هدف اصلی تهیه این سند، ایجاد اشتغال و ارزش افزوده در حوزه صنعت، معدن و تجارت است.

مسئول طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری در خصوص واحدهایی که شامل طرح آمایش می شوند افزود: پروژه هایی که بیش از 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارند، پروژه های دارای زنجیره ارزش افزوده هستند و واحدهای راکدی که توانمندی بازگشت به چرخه تولید را دارند در قالب این طرح قرار می گیرند.

تشکینی یادآور شد: احیای معادن راکد و توسعه زیرساخت های شهرک های صنعتی نیز از جمله واحدهای مشمول در این طرح می باشند.

وی اظهار امیدواری کرد: سند آمایش تا پایان سال 1404 عملیاتی و در سطح کشور اجرا گردد

گفتنی است که در این نشست، نمایندگانی از اقتصاد و دارایی، سازمان محیط زیست، منابع طبیعی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، اتاق بازرگانی، اتاق اصناف، خانه صنعت، خانه معدن و اتاق تعاون استان حضور داشتند.

دکتر احمد تشکینی مسئول طرح آمایش و علی تقوی دستیار ایشان، در سفر به استان زنجان از برخی واحدهای تولیدی مثل مجتمع فولاد البرز غرب،سرجین بافت و مجتمع کاغذ سازی راشا کاسپین ایرانیان نیز بازدید کردند و مسائل و مشکلات این واحدها را از نزدیک مورد بررسی قرار دادند.

 

 

محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir