آغاز برنامه اجرایی و عملیاتی آمایش صنعتی، معدنی و تجاری هرمزگان

مسؤل طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری و رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در سفر امروز چهارشنبه 22 دیماه  به استان هرمزگان، طی نشستی با فعالین اقتصادی از اجرای طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان هرمزگان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی؛ احمد تشکینی در این نشست اظهار داشت:  برنامه آمایش صنعتی از مهمترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت است که در این برنامه به دنبال تدوین برنامه اجرایی و عملیاتی برای تمام استانها به تفکیک شهرستانها هستیم.

وی دو سرفصل اصلی برای این برنامه مطرح نمود و افزود: طبق این برنامه پتانسیل ها و ظرفیتهای حوزه صنعت، معدن و بازرگانی داخلی و تجارت خارجی موجود در هر استان به تفکیک شهرستانها مورد بررسی قرار می گیرد.
رئیس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی افزود: براساس پتانسیل ها و ظرفیتهای بررسی شده، برای سه الی چهار سال پیش، پروژه ها و طرح های اولویت دار برای هر استان و شهرستان مشخص می شود.
تشکینی بیان داشت: طرح های نیمه تمام  بالای 60 درصد، واحدهای فعالی که امکان توسعه دارند، فعالیتهایی که پتانسیل آن به منظور ایجاد فعالیتهای جدید وجود دارد، احیاء معادن راکدو توسعه زیرساختها و شهرکهای صنعتی طبق پروژه ها و طرح های اولویت دار به مرحله بهره برداری رسانده می شوند.
مسؤل طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری و رئیس مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی وزارت صمت اعلام کرد: تا پایان سال جاری نسخه اولیه برنامه اجرایی و عملیاتی تمام استانها به تفکیک شهرستانها آماده ارائه خواهد بود.
وی بیان داشت:  مکاتباتی با تمام استانهای صمت در راستای تشکیل کمیته انجام شده است که در این کمیته چارچوب اولیه مورد بازبینی قرار گرفته و پس از نهایی شدن جهت اجرای برنامه عملیاتی اقدام خواهد شد.

 

گفتنی است در این سفر دکتر تشکینی و سیدعلی تقوی دستیار آمایش، از شرکت تولید روی بندرعباس و شرکت شناورسازی سپهر دریا جنوب بازید به عمل خواهند آورد.

این بازدیدها در راستای تدوین سند آمایش صنعتی، معدنی و تجاری استان صورت می گیرد که مسئولیت آن با موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی است.

 

محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir