رویدادها
 • فایل های ارائه شده در سلسله جلسات کتاب و کتابخوانی

  رویدادها . 1398/09/25
  1. دریافت فایل معرفی کتاب اقتصاد فقیر 2. دریافت فایل معرفی کتاب ایران بین دو انقلاب 3. دریافت فایل معرفی کتاب تاریخ فکری لیبرالیسم 4. دریافت فایل معرفی کتاب نظام جهانی مدرن(کشاورزی سرمایه‌دارانه و خاستگاه‌های اقتصاد جهانی اروپا در سده شانزدهم) 5. دانلود فایل ارائه کتاب توسعه به مثابه آزادی... ادامه »
 • معرفی کتاب: توسعه به مثابه آزادی

  رویدادها . 1398/09/17
  دانلود فایل ارائه کتاب... ادامه »
 • سلسله جلسات کتاب و کتابخوانی: معرفی کتاب، نظام جهانی مدرن(کشاورزی سرمایه‌دارانه و خاستگاه‌های اقتصاد جهانی اروپا در سده شانزدهم)

  رویدادها . 1398/09/09
  دریافت فایل معرفی کتاب نظام جهانی مدرن(کشاورزی سرمایه‌دارانه و خاستگاه‌های اقتصاد جهانی اروپا در سده شانزدهم)... ادامه »
 • سلسله جلسات کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب تاریخ فکری لیبرالیسم

  رویدادها . 1398/08/22
  دریافت فایل معرفی کتاب تاریخ فکری لیبرالیسم... ادامه »
 • سلسله جلسات کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب ایران بین دو انقلاب

  رویدادها . 1398/08/18
  دریافت فایل معرفی کتاب ایران بین دو انقلاب... ادامه »
 • سلسله جلسات کتاب و کتابخوانی، معرفی کتاب اقتصاد فقیر

  رویدادها . 1398/08/11
  دریافت فایل معرفی کتاب اقتصاد فقیر... ادامه »
 • نشست تخصصی معرفی کتاب تفکر چین باستان و قدرت چین امروز

  رویدادها . 1398/06/31
  نشست تخصصی معرفی کتاب تفکر چین باستان و قدرت چین امروز با حضور ابوالفضل علمایی فر، مترجم کتاب،‌ دکتر علی دینی و مسعود کمالی اردکانی اعضای هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، محسن شریعتی نیا عضو هیات علمی دانشکده اقتصاد و علوم سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و د کتر محمد زارع کارشناس بین الملل در حوزه روابط چین در موسسه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی،‌ آقای ابوالفضل علمایی فر بعنوان مترجم کتاب و اولین سخنران نشست با اشاره به اینکه کتاب "تفکر چین باستان و قد... ادامه »
 • آسیب شناسی صنعت پوشاک در موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی

  رویدادها . 1398/06/17
  میزگرد «آسیب‌شناسی صنعت پوشاک ایران» با حضور مدیر عامل شرکت صنعتی پوشاک ال سی من،‌ رییس اداره نساجی و پوشاک، اعضای صنف پوشاک و کارشناسان این حوزه توسط گروه مطالعات بهره‌وری موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، امیرسعید صادقی رئیس اداره نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه صنعت پوشاک در سال‌های اخیر از رشد خوبی برخوردار بوده است گفت: آخرین جلسات برنامه توسعه تولید و تجارت صنعت پوشاک در وزارتخانه در حال برگزاری... ادامه »
 • میزگرد «آسیب‌شناسی صنعت پوشاک ایران»

  رویدادها . 1398/06/17
  میزگرد «آسیب‌شناسی صنعت پوشاک ایران» با حضور مدیر عامل شرکت صنعتی پوشاک ال سی من،‌ رییس اداره نساجی و پوشاک، اعضای صنف پوشاک و کارشناسان این حوزه توسط گروه مطالعات بهره‌وری موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، امیرسعید صادقی رئیس اداره نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه صنعت پوشاک در سال‌های اخیر از رشد خوبی برخوردار بوده است گفت: آخرین جلسات برنامه توسعه تولید و تجارت صنعت پوشاک در وزارتخانه در حال برگزاری... ادامه »
 • نشست علمی "بررسی سیاست‌های مرتبط با اصلاح قیمت سوخت "

  رویدادها . 1398/03/18
  نشست علمی با هدف بررسی سیاست‌های مرتبط با اصلاح قیمت سوخت و گزینه‌های اعمال این سیاست با حضور نمایندگانی از مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی، سازمان برنامه و بودجه و سازمان بهینه‌سازی مصرف سوخت در موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، دکتر حسن حیدری،‌ پژوهشگر موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی در این نشست با اشاره به اینکه از سال 1355 تا سال 1397 قیمت بنزین از 6 ریال به 10 هزار ریال افزایش یافته که به معنای افزایش بیش از 1655 درصدی ... ادامه »
 • نشست تخصصی «مسائل پیش روی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی (CVC) در ایران»

  رویدادها . 1398/02/17
  نوآوری به عنوان عامل تمایز زا، نقشی اساسی در حیات یا ممات شرکت‌ها ایفا می‌نماید و یکی از مهم‌ترین ابعاد رقابت‌پذیر شدن تولیدات بنگاه‌ها در دنیای امروز، توسعه فناوری و نوآوری است. در کشور ما، عوامل مختلفی موجب کاهش توانمندی بسیاری از بنگاه‌ها برای توسعه فناوری شده است که یکی از این عوامل، محدود بودن شیوه‌های تأمین مالی است. از همین رو، موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اقدام به برگزاری نشست تخصصی با عنوان «مسائل پیش روی صندوق‌های سرمایه‌گذاری جسورانه شرکتی (CVC) در ایران» نمود. در این نشست که رو... ادامه »
 • میزگرد «مدیریت افکار عمومی در صنعت»

  رویدادها . 1398/01/31
  ​میزگرد «مدیریت افکار عمومی در صنعت» با همکاری مشترک گروه پژوهش‌های صنعت و معدن موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی و پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی، در حاشیه همایش «ارتباط علوم انسانی، تولید و صنعت» برگزار گردید. هدف از برپایی این نشست آشنایی با مبانی مدیریت افکار عمومی و تبیین چگونگی شناخت و تحلیل این‌گونه مهارت‌ها در رشته فعالیت‌های صنعتی با محوریت صنعت خودرو بود.  در ابتدای میزگرد جناب آقای دکتر سالار کسرایی -عضو هیات علمی پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی-، هدف از برگزاری این میز... ادامه »
 • میزگرد تخصصی چالش‌های نظام بانکی و تبعات آن بر بخش صنعت

  رویدادها . 1397/11/10
  پژوهشگر مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی گفت: بررسی سهم نظام بانکی در تأمین مالی بخش‌های اقتصادی (حدود 81 درصد) بانک محور بودن تأمین مالی کشور را نشان می‌دهد. سهم نظام بانکی در تأمین مالی بخش صنعت و معدن حدود 30 درصد بوده است. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی،‌ دکتر سحر بشیری در میزگرد تخصصی چالش‌های نظام بانکی و تبعات آن بر بخش صنعت که در موسسه برگزار شد، با بیان اینکه ایران طی دوره 2018/2017 میلادی در شاخص رقابت‌پذیری رتبه 69 را در میان 137 کشور کسب کرده است افزود: ... ادامه »
 • میزگرد تخصصی "تحولات بازار ارز و آینده پیش رو"

  رویدادها . 1397/11/09
  در میزگرد تخصصی "تحولات بازار ارز و آینده پیش رو" که توسط گروه اقتصاد کلان و آینده پژوهی مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی برگزار شد، دانشيار پژوهشکده اقتصاد و مدیریت پژوهشگاه علوم انسانی، عوامل تعیین کننده نرخ ارز را مشتمل بر عوامل بنیادین بازار ارز و عوامل مؤثر در شکل گیری انتظارات عنوان کرد و گفت: عوامل بنیادین بازار ارز شامل تورم داخلی، تورم طرف  های خارجی، رشد نقدینگی، رشد تولید ناخالص داخلی و ... می‌باشد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر حسین میر جلیلی  بر سا... ادامه »
 • میزگرد "دولت مداخله‌گر یا سیاست‌گذار؟ قیمت‌گذار یا مقررات‌گذار؟"

  رویدادها . 1397/11/09
  در راستای بررسی آثار مداخله دولت در اقتصاد، میزگردی با عنوان" دولت مداخله‌گر یا سیاست‌گذار؟ قیمت‌گذار یا مقررات‌گذار؟" در مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با حضور کارشناسانی از مرکز پژوهش‌های مجلس، سازمان حمایت، معاونت اقتصادی وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان بخش خصوصی برگزار شد. محورهای کلیدی میزگرد مذکور به  چالش‌ها و آثار  مقررات‌گذاری قیمتی در اقتصاد ایران و راهکارهایی برای بهبود اختصاص داشت. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر خلیل حیدری مدیر گروه بازرگانی دا... ادامه »
 • نشست تخصصی «نقد و بررسی قانون مقررات صادرات و واردات»

  رویدادها . 1397/08/20
  در نشست تخصصی که با عنوان «نقد و بررسی قانون مقررات صادرات و واردات» با حضور مسئولان و صاحبنظران ذی‌ربط در مؤسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد، دیدگاه های مختلف درباره قانون مذکور طرح  و همه شرکت‌کنندگان برضرورت اصلاح یا جایگزینی قانون مذکور با یک قانون جامع جدید تاکید کردند. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهشی بازرگانی، در این نشست برخی صاحبنظران قانون فعلی مقررات صادرات و واردات را برای تجارت خارجی کشور زیانبار دانستند و بر لغو آن توصیه و  برخی دیگر با تکیه بر عدم اجرای کام... ادامه »
 • ميزگرد "راهكارهاي رفع مشكلات حمل‌ونقل جاده‌اي در صادرات غيرنفتي"

  رویدادها . 1397/06/14
  ميزگرد "راهكارهاي رفع مشكلات حمل‌ونقل جاده‌اي در صادرات غيرنفتي" با هدف تبيين مشكلات حمل‌ونقل جاده‌اي در راستاي توسعه صادرات كشور و بحث و تبادل نظر در مورد راهكارهاي ممكن براي برطرف نمودن اين مشكلات برگزار شد. در اين نشست متخصصين و فعالين حوزه‌هاي  لجستيك و صادرات از بخش‌هاي دولتي و خصوصي و همچنين جمعي از پژوهشگران موسسه حضور داشتند. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگاتی، الناز مياندوآبچي عضو هيات علمي این موسسه به بررسی اجمالی مشكلات كلان صادرات جاده‌اي كشور در هفت حوزه زيرسا... ادامه »
 • نشست "هم‌اندیشی حجم نقدینگی در ایران و تبعات تورمی آن"

  رویدادها . 1397/06/06
  نشست هم‌اندیشی حجم نقدینگی در ایران و تبعات تورمی آن  با حضور اعضای هیات علمی و پژوهشگران موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی در محل موسسه برگزار شد. در این نشست آثار متفاوت افزایش حجم نقدینگی و تبعات آن بر اقتصاد ایران تبیین شد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، ابتدا منصور عسگری عضو هیات علمی موسسه، روند نقدینگی و تورم در ایران را بعد از انقلاب مورد بررسی قرار داد و سپس به بررسی چرخه‌های اقتصادی تورم، حجم پول، حجم نقدینگی و نرخ بهره در دوره‌های زمانی  88-1350   و 96-1358 ... ادامه »
 • نشست «آسیب شناسی نظام حقوق مالکیت فکری ایران و ارائه پیشنهادات سیاستی»

  رویدادها . 1397/06/04
  به دنبال خاتمه طرح پژوهشی «آسیب شناسی نظام حقوق مالکیت فکری ایران و ارائه پیشنهادات سیاستی» که به سفارش سازمان توسعه تجارت در مؤسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی انجام شد، اتاق فکری با حضور مسئولان و صاحبنظران حوزه حقوق مالکیت فکری در مؤسسه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، در طرح یاد شده ضمن بررسی استانداردهای متداول برای حمایت از حقوق مالکیت فکری در سطح بین المللی با تکیه بر استانداردهای سازمان جهانی تجارت ازیک سو و بررسی مطالعات و پژوهشهای تجربی انجام شده در ... ادامه »
 • ميزگرد "راهكارهاي رفع مشكلات حمل‌ونقل دريايي در صادرات غيرنفتي"

  رویدادها . 1397/06/04
  ميزگرد "راهكارهاي رفع مشكلات حمل‌ونقل دريايي در صادرات غيرنفتي" با هدف ارايه نتايج مطالعه‌ی آسيب‌شناسي حمل‌ونقل دريايي به منظور توسعه صادرات كشور و بحث و بررسي پيرامون آن، با حضور نمايندگاني از سازمان بنادر و دريانوردي ، اتحاديه كشتيراني و خدمات وابسته و پژوهشگران و اعضاي هيات علمي موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی توسط گروه پژوهش هاي لجستيك و زيرساخت برگزار شد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، مهندس قربان متخصص حوزه حمل‌ونقل دريايي ضمن تشريح مشكلات صادرات دريايي كشور و... ادامه »
 • در میزگرد سیاست‌گذاری با عنوان «بررسی موانع توسعه فروشگاه‌های تخفیفی در ایران»، بر توسعه کمی و کیفی فروشگاه های زنجیره ای تاکید شد

  رویدادها . 1397/04/27
  در میزگرد سیاست‌گذاری با عنوان «بررسی موانع توسعه فروشگاه‌های تخفیفی در ایران»، بر توسعه کمی و کیفی فروشگاه های زنجیره ای تاکید شد. میزگرد سیاست‌گذاری با عنوان «بررسی موانع توسعه فروشگاه‌های تخفیفی در ایران» با حضور نمایندگان بخش خصوصی (اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای و فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش، فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، فروشگاه‌های  زنجیره‌ای تخفیفی جانبو، خرده فروشی یاران دریان و ...) و بخش دولتی (سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، مرکز امور اصناف و بازرگانان ایران و دفتر ... ادامه »
 • نشست «بحران اقتصادی ایران و راهکارهای مواجهه با آن»

  رویدادها . 1397/03/20
  اقتصاددان ایرانی-آلمانی و استاد بازنشسته اقتصاد دانشگاه‌ اسنابروک آلمان در نشستی تحت عنوان «بحران اقتصادی ایران و راهکارهای مواجهه با آن» که در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد، واردات لجام گسیخته (در حدود 45 میلیارد دلار)، ورشکستگی بنگاه‌های تولیدی و فقدان توان رقابت در سطح بین‌المللی، رشد سرسام آور بیکاری و کمبود قدرت خرید داخلی را به عنوان چهار عامل اصلی بحران اقتصاد در ایران عنوان کرد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر محسن مسرّت  با بیان اینکه کمبود ... ادامه »
 • پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران

  رویدادها . 1396/11/30
  پنجمین همایش بین‌المللی صنعت خودرو ایران در حالی در روزهای 24 و 25 بهمن 1396 در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد که با پیگیری‌ها و حضور فعال گروه پژوهش‌های صنعت و معدن موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی در برگزاری آن، پانل تخصصی با عنوان «جایگاه زنجیره تامین در صنعت خودرو و سیاستگذاری برای تعالی آن» به این موسسه اختصاص یافت.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، در این پانل دکتر چو (متخصص حوزه خودرو از موسسه KIET کره جنوبی) به تببین مکانیزم‌های حمایتی و تامین مالی کشور کره... ادامه »
 • ميزگرد تخصصي بررسي وضعيت حمل ‌ونقل جاده‌اي كشور در راستاي توسعه صادرات

  رویدادها . 1396/11/11
  ميزگرد تخصصي "بررسي وضعيت حمل ‌ونقل جاده‌اي كشور در راستاي توسعه صادرات"، به همت پژوهشكده توسعه بازرگاني موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی با حضور اعضاي هيات علمي موسسه و جمعي از متخصصان حوزه لجستيك و حمل ‌‌ونقل جاده‌اي برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني، دكتر الناز مياندوآبچي عضو هيات علمي موسسه و مجري ميزگرد با بیان اینکه بخش جاده‌اي سهم قابل توجهی در جابجايي كالا در داخل كشور بر عهده دارد افزود: علاوه بر آن، بخش جاده‌ای را مهمترين شيوه حمل‌ونقلي براي صادرات ب... ادامه »
 • ميزگرد ارزیابی سیاست‌ مشوق‌های صادراتی کشور در راستاي توسعه صادرات

  رویدادها . 1396/11/03
  ميزگرد ارزیابی سیاست‌ مشوق‌های صادراتی کشور در راستاي توسعه صادرات، با حضور اعضاي هيئت علمي موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و آقايان دکتر فرهاد نوری مدیر کل دفتر توسعه خدمات بازرگانی سازمان توسعه تجارت ایران، مهرداد پارسامنش مدیر کل اطلاعات و برنامه‌ریزی صندوق ضمانت صادرات ایران، دکتر داریوش مهاجر دبیر کل کنفدراسیون صنعت و معدن، جناب آقای علیرضا ساعدی معاون سرمایه‌گذاری خارجی صندوق توسعه ملی و جناب آقای رضا صادق معاون دفتر صادرات گمرک ایران برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پ... ادامه »
 • نخستین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری

  رویدادها . 1396/10/20
  رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی بر هماهنگی و انسجام سیاست‌های صنعتی و تجاری که امروزه به بحثی جدی تبدیل شده و مورد استقبال بسیاری از نهادها و دولت‌ها در سطح بین المللی قرار گرفته است تاکید کرد.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر محمدرضا رضوی در پنل کمیته صنعت و تجارت نخستین کنفرانس حکمرانی و سیاستگذاری عمومی افزود: نبود هماهنگی بین سیاست‌های صنعتی و تجاری کشور و تکثر مقررات در این زمینه سبب شده است که ایران از چارچوب سیاستگذاری صنعتی مدرن فاصله بگیرد و تاکنون... ادامه »
 • ​ميزگرد بررسي وضعيت حمل‌ونقل دريايي كشور در راستاي توسعه صادرات

  رویدادها . 1396/10/02
  ميزگرد بررسي وضعيت حمل‌ونقل دريايي كشور در راستاي توسعه صادرات، با حضور اعضاي هيات علمي موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، آقایان مهندس قربان از متخصصين حوزه حمل‌ونقل دريايي كشور، مهندس ترابي از انجمن كشتيراني و خدمات وابسته و مهندس شريفي دبيركل اتحاديه مالكان كشتي ايران برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش‌هاي بازرگاني، در بخش ابتدايي نشست، آقای مهندس قربان به مرور وضعيت حمل‌ونقل دريايي ايران از ديدگاه بنادر و زيرساخت‌هاي آنها، كشتيراني و شناورهاي سنتي، به مقایسه وضعيت بندر... ادامه »
 • میزگرد مروری بر عملکرد و دستاوردهای گمرک ج.ا.ا در زمینه تسهیل تجاری، فرصت ها و چالش ها

  رویدادها . 1396/09/27
  میزگرد تخصصی" مروری بر عملکرد و دستاوردهای گمرک ج.ا.ا در زمینه تسهیل تجاری، فرصت ها و چالش ها" به همت پژوهشکده توسعه بازرگانی خارجی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد و شرکت کنندگان در این میزگرد به بحث و تبادل نظر پیرامون نقش اساسی گمرکات و رویه‌ها و فرایندهای گمرکی در تسهیل تجاری پرداختند.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی علی زاهدطلبان عضو هیات علمی موسسه مجری و از مباحثان این میزگرد ابتدا به معرفی موافقت نامه تسهیل تجاری سازمان جهانی تجارت و موضوعات و محورها... ادامه »
 • کارگاه آموزشی بهینه سازی منافع مشارکت در زنجیره های ارزش جهانی

  رویدادها . 1396/07/19
  کارگاه آموزشی«بهینه سازی منافع مشارکت در زنجیره های ارزش جهانی » به همت موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و با همکاری مرکز بین المللی تجارت ITC و سازمان توسعه تجارت در روز دوشنبه 27 شهریور ماه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد. این کارگاه با استفاده مجموعه-ای از مطالعات موردی و با تسهیل گری کارشناسان مرکز بین المللی تجارت و اساتیدی از دانشگاه روهدز افریقای جنوبی و دوک آمریکا، به بررسی  سیاست ها، کسب و کارها و محیط های توانمندساز مشارکت در زنجیره های ارزش جهانی پرداخت.  در سخنرا... ادامه »
 • سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی

  رویدادها . 1396/04/22
  سومین کنفرانس بین المللی انقلاب چهارم صنعتی امکانی را برای سیاست‌گذاران، دانشگاهیان و اهالی صنعت و تجارت فراهم می‌آورد تا در یک محیط تعاملی به انتقال تجربیات خود بپردازند و از ظرفیت‌های شبکه بهره‌برداری نمایند. در این دور کوشیده شده است تا با تخصیص امکان حضور و بروز بیشتر به بخش خصوصی، امکان اتصال بیشتری به ذی‌نفعان موضوع پدید آورد. کارگاه‌های متعدد جانبی، مینی‌کنفرانس‌های استانی، تورهای بازدید صنعتی، جشنواره کاریکاتور بهره‌وری با موضوع i4.0، جشنواره حمایت از کارآفرینان فناورانه و در نهایت نمایش... ادامه »
 • نشست علمی "سرمایه‌داری فاینانس به مثابه فورماسیون جدید در سرمایه‌داری جهانی"

  رویدادها . 1396/03/30
  نشست علمی با عنوان «سرمایه‌داری فاینانس به مثابه فورماسیون جدید در سرمایه‌داری جهانی» در موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی  برگزار شد.  در این نشست دکتر محسن مسرت اقتصاددان آلمانی-ایرانی و استاد بازنشسته دانشگاه اوزنابروک آلمان به بحث در خصوص نارسایی‌های نظام سرمایه‌داری و تحولات سرمایه‌داری فاینانس در دوره‌های مختلف حیات آن پرداخت.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر مسرت با بیان اینکه بیکاری در نظام سرمایه‌داری در سالیان اخیر روند افزایشی داشته است گفت: این امر ناش... ادامه »
 • سخنرانی علمی "مذاکرات کالایی و الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت (WTO)"

  رویدادها . 1396/03/16
  عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی هماهنگي و تناسب ميان نظام‌هاي ارزي و تعرفه‌اي كشور را  لازمه تمامی مذاکرات تجارت کالایی عنوان کرد و گفت: به منظور حمايت از توليدات داخلي و افزايش اشتغال، این مهم باید در دستور كار متوليان قرار گيرد. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، محمد راستی در سخنرانی علمی با عنوان "مذاکرات کالایی و الحاق ایران به سازمان جهانی تجارت (WTO)" بر لزوم توجه به تجارب مذاکرات کالایی کشورهای ملحق شده به WTO، واقعیت‌های نظام تعرفه‌ای ایران، چشم‌ا... ادامه »
 • میزگرد «آسیب شناسی موانع پیش روی رقابت پذیری صنعت نساجی»

  رویدادها . 1396/03/16
  میزگرد «آسیب شناسی موانع پیش روی رقابت پذیری صنعت نساجی» با هدف بررسی وضعیت صنعت نساجی کشور از منظر ارتباط این صنعت با صنایع بالادست و پایین‌دست و نیز  شناسایی مشکلات و معضلات پیش‌روی رقابت‌پذیری آن توسط گروه پژوهش‌های صنعتی و معدنی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی  برگزار شد. در ابتدای جلسه خانم دکتر افسانه شفیعی (رییس پژوهشکده توسعه صنعتی و معدنی) به ترسیم جایگاه صنعت نساجی در اقتصاد ایران و بخش صنعت و معدن کشور پرداخت. وی با اشاره به سهم 2 درصدی صنعت نساجی در خلق ارزش‌افزوده و سهم 5/6 درصد... ادامه »
 • سخنرانی علمی "سیاست تجاری و اهداف توسعه ای، اشتغال و فقرزدایی"

  رویدادها . 1396/01/29
  عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی اشتغال‌زایی را اولویت اصلی اقتصادی کشور ذکر کرد و گفت: اشتغال‌زایی یکی از مهمترین حوزه‌های سیاست‌گذاری بخش تجارت خارجی است. به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، امین مالکی در سخنرانی علمی با عنوان "سیاست تجاری و اهداف توسعه ای، اشتغال و فقرزدایی" بر بیکاری به عنوان مشکل اصلی اقتصاد ایران،  تمرکز منافع حاصل از واردات و صادرات و همچنین عملکردهای دستگاه های متولی امر تجارت در کشور طی سال گذشته تاکید کرد.  وی اظهار کرد: راهبردهای... ادامه »
 • میزگرد "سیاست وارداتی، چالش‌ها و رهنمودها"

  رویدادها . 1395/12/17
  میزگرد سیاست وارداتی، چالش‌ها و رهنمودها با حضور ولی الله افخمی‌راد معاون اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی، ابراهیم بهادرانی مشاور عالی ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی تهران و صابری مشاور معاونت اقتصادی و برنامه‌ریزی سازمان تامین اجتماعی به همت پژوهشکده توسعه بازرگانی موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی برگزار و ابعاد مختلف تدوین و تهیه سند سیاست تجاری کشور مورد بررسی قرار گرفت.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، ولی‌الله افخمی‌راد معاون اقتصادی و برنا... ادامه »
 • دومین کنفرانس بین المللی انقلاب صنعتی چهارم

  رویدادها . 1395/12/02
  شواهد و روند دگرگونی فنآوری در دهه اخیر، حاکی از تحولات گسترده در فعالیتهای اقتصادی و صنعتی با محوریت شبکه ها و سیستمهای هوشمند دارد. چندسالی است در مجامع دانشگاهی و بنگاه‌های با فناوری بالا سخن از انقلاب صنعتی چهارم در میان است. این نام‌گذاری به‌دنبال سه انقلاب صنعتی صورت می‌گیرد که هرکدام در زمان خود جهان و زندگی ما را دگرگون کردند. در انقلاب یکم که به‌واسطه اختراع موتور بخار بنیاد گرفت، کارخانه‌ها با استفاده از ماشین‌آلات و تجهیزات مکانیکی که انرژی آن‌ها به وسیله نیروی آب و بخار تامین می‌شد، ... ادامه »
 • میزگرد تخصصی فرصتها و تهدیدهای بخش بازرگانی خارجی طرح "توسعه راه جاده ابریشم"

  رویدادها . 1395/11/19
  میزگرد تخصصی "فرصت‌ها و تهدیدهای بخش بازرگانی خارجی طرح توسعه جاده ابریشم"  به همت موسسه مطالعات و پژوهش‌‌های بازرگانی و با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، دانشکده علوم اقتصادی و سیاسی دانشگاه شهید بهشتی و معاونت پژوهشهای سیاست خارجی مرکز تحقیقات استراتژیک  مجمع تشخیص مصلحت نظام در محل موسسه برگزار شد.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی، دکتر بهزاد شاهنده، عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران، با اشاره به تاریخچه جاده ابریشم و اقدامات سال‌ه... ادامه »
 • میزگرد تخصصی "راهکارهای کاهش قاچاق از مسیر ترانزیت کالا"

  رویدادها . 1395/11/05
  در میزگرد راهکارهای کاهش قاچاق از مسیر ترانزیت کالا که با حضور مصطفی آیتی معاون نظارت بر ترانزیت گمرک جمهوری اسلامی ایران و حسینی معاون ترانزیت و حمل‌و‌نقل بین‌المللی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای به همت گروه بازرگانی خارجی موسسه مطالعات و پژوهشهای بازرگانی برگزار شد، ابعاد معضل قاچاق از محل ترانزیت و راهکارهای مرتبط با آن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، مصطفی آیتی در این میزگرد با اشاره به آمار قاچاق از مسیر ترانزیت گفت: با توجه به ای... ادامه »
 • برگزاری کارگاه آموزشی "سیاست‌های صنعتی" و "عضویت در WTO"

  رویدادها . 1395/09/29
  کارگاه آموزشی مشترک موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی با موسسه اقتصاد بین الملل کره و موسسه اقتصاد صنعتی و تجاری کره، در روز دوم  با برگزاری سه نشست در رابطه با مذاکرات عضویت در سازمان تجارت جهانی پایان یافت. در این نشست ها دکتر جون کیو سو و دکتر جونگ دوک کیم از موسسه اقتصاد بین الملل کره (KIEP) سخنرانی کرده و با متخصصان ایرانی به بحث و گفت و گو پرداختند. در نشست سوم این کارگاه، دکتر سو به بررسی فرآنید کلی الحاق به سازمان تجارت جهانی پرداخت که شامل تبیین فرآیندهای ارائه پیش نویس رژیم تجاری، تش... ادامه »
 • برگزاری پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری جشنواره صنعت، معدن و تجارت

  رویدادها . 1395/09/22
  پنجمین جشنواره پژوهش و فناوری صنعت، معدن و تجارت و دهمین همایش تحقیق و توسعه صنعت، معدن و تجارت 22 آذر ماه جاری برگزار میشود.... ادامه »
 • میزگرد تخصصی آسیب‌شناسی صنعت پتروشیمی و مولفه‌های ارتقای رقابت‌پذیری صادراتی آن برگزار شد.

  رویدادها . 1395/09/16
  میزگرد «آسیب‌شناسی صنعت پتروشیمی و مولفه‌های ارتقای رقابت‌پذیری صادراتی آن» با حضور رضا محتشمی‌پور رئیس دفتر توسعه صنایع پایین‌دستی شرکت ملی صنایع پتروشیمی، یزدان سیف عضو هیات مدیره و مدیرعامل شرکت خدمات حمایتی کشاورزی و دکتر افسانه شفیعی رئیس پژوهشکده توسعه صنعتی و معدنی موسسه مطالعات و پژوهش‌های بازرگانی برگزار شد. محورهای مورد بررسی این میزگرد شامل تحلیل الگوهای موفق کشوری و احصاء درس‌های کاربردی برای ایران؛ تبیین وضعیت عملکرد صنایع بالادستی و پایین‌دستی صنعت پتروشیمی و  شناسایی حلقه‌های مفقو... ادامه »
 • نشست علمی تخصصی راهکارهای خروج از رکود برگزار شد.

  رویدادها . 1395/06/24
  مباحثین : جناب آقای دکتر طهماسب مظاهری، رئیس وقت محترم بانک مرکزی جناب آقای دکتر سیدحمید  پورمحمدی، معاون محترم امور تولیدی سازمان برنامه و بودجه محورهای نشست: علل رکود عمیق اخیر اقتصاد اقدامات انجام شده دولت برای خروج از رکود نارسایی اقدامات انجام شده راهکارهای اساسی و موثر برای خروج  اقتصاد به طور عام و بخش صنعت به طور خاص از رکود زمان: چهار‌شنبه 24/06/95  ساعت 9 الی 11 مكان : خيابان كارگر شمالي، روبروي پارك لاله، ساختمان شماره 1204، موسسه مطالعات و پژوهشهاي... ادامه »
 • میزگرد تخصصی آسیب شناسی نظام مدیریت تامین‌کنندگان در صنعت خودرو برگزار شد

  رویدادها . 1395/06/23
  ميزگرد "آسيب شناسي نظام مديريت تامين كنندگان در صنعت خودرو"، با حضور نمايندگان سازمان گسترش و نوسازي صنايع، شركت هاي سازه گستر سايپا و ساپكو (ايران خودرو) و انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، ریاست پژوهشکده توسعه بازرگانی و جمعی از اعضاي هيات علمي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني برگزار شد.  به گزارش روابط عمومي موسسه ،در اين ميزگرد مجتبي سليماني سدهي عضو هيات علمي موسسه ضمن تبيين ضرورت مديريت تامين كنندگان در صنعت خودرو و تشریح تجربيات جهاني خصوصا تجربیات خودروسازان ژاپني و آمريكايي در... ادامه »
 • سخنرانی علمی "چشم انداز تجارت خارجی ایران" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/06/20
  عضو هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، تراز تجاری نفتی ایران را به عنوان یکی از کشورهای تولید و صادرکننده نفت همواره مثبت عنوان کرد و گفت: نفتی کردن صادرات غیرنفتی برای نمایش تراز مثبت تجاری، دور شدن از واقعیت های تجاری و در واقع دستیابی به امری است که پیش از این حاصل شده بود.  به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، امین مالکی در سخنرانی علمی با عنوان "چشم انداز تجارت خارجی ایران" که در محل موسسه برگزار شد افزود: دقیق تر آنکه این تراز مثبت تجاری بهاره پیامی به معنای... ادامه »
 • کنفرانس بين المللي "چهارمين انقلاب صنعتي" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/05/13
  صنایع ایران شامل صنایع تولیدی و فرایندی در دوره تحریم بیشترین آسیب را  در میان بخشهای مختلف در کشور متحمل شده و علاوه بر ورشکستگی آشکار و پنهان بسیاری از نهادهای تولیدی و از دست رفتن بازارها به نظر می رسد یکی از مهمترین زیان ها که کمتر بدان پرداخته شده فاصله و شکاف در فناوری های مرتبط با صنعت و سازمان های تولیدی است. در واقع فاصله ایجاد شده برای کشوری که در منطقه یکی از پرچمداران صنعت بوده و به لحاظ تاریخی جایگاه متفاوتی داشته خسران عظیمی فراهم آورده است. این فاصله هم در سطح کلان و فناوری مدیریت... ادامه »
 • سخنرانی علمی "یکسان سازی نرخ ارز: پيش نيازها و تبعات آن بر بخش صنعت، معدن و تجارت" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/04/09
  سياست ارزي مناسب و تناسب آن با سياستهاي صنعتي همواره يکي از سوالات اساسي در ادبيات سياست گذاري صنعتي در کشورهاي درحال توسعه است. در اين زمينه همواره بين کارشناسان اقتصادي اختلاف نظر وجود داشته است. از اين رو به منظور روشن شدن ابعاد اين موضوع نشستي با عنوان نظام و سياست ارزي مناسب توسعه صنعتي ايران در موسسه مطالعات و پژوهشهاي بازرگاني با حضور دکتر محمدرضا رضوي رييس موسسه، دکتر عباس شاکري عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي و دکتر تيمور رحماني عضو هيات علمي دانشگاه تهران برگزار شد. به گزارش رواب... ادامه »
 • میزگرد تخصصی "بررسی مشکلات و راهکارهای ادغام بنگاه‌های صنعتی در ایران" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/03/11
  ميزگرد  بررسي مشکلات و راهکارهاي ادغام بنگاه هاي صنعتي در ايران با هدف شناسايي مشکلات ادغام، ارايه راهکارهاي موثر در زمينه ادغام بنگاه هاي صنعتي، بررسي موانع و راهکارهاي قانوني و مقرراتي ادغام، بررسي مسايل مالياتي، مالي و رويه هاي ادغام در بورس با حضور آقايان بهنام غفاري، مدرس دانشگاه، محمد مسعود غلامپور، مدير تحقيقات و بازاريابي شرکت تأمين سرمايه نوين، کلانتري کارشناس امور اقتصادي و حضور جمعي از مديران و پژِوهشگران موسسه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني اميرهو... ادامه »
 • سمينار "فرصت ها و چالش هاي پيش رو براي همکاري بين ايران و کره جنوبي در دوره پساتحريم" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/03/09
  سمينار فرصت ها و چالش هاي پيش رو براي همکاري بين ايران و کره در دوره پساتحريم 9 خرداد با حضور دکتر محمدرضا رضوي، رييس موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، KIM Seung-Ho سفير کره جنوبي در ايران، Dr. LEE Jae Young رييس سازمانKIEP   ( موسسه سياست هاي اقتصادي بين المللي کره) و .... در موسسه برگزار شد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، از جمله محورهاي اين سمينار مي توان به  توسعه صنعتي ايران در دوره پساتحريم، همکاري هاي استراتژيک ايران و کره جنوبي پس از توافق هسته اي و ژئوپليتيک... ادامه »
 • سخنراني علمي "بررسي فرصت‌ها و چالش‌هاي پيش‌روي جذب سرمايه‌گذاري در بخش معدن و صنايع معدني" برگزار شد.

  رویدادها . 1395/03/04
  مديرعامل شرکت جامع تجارت و عضو هيات مديره و رئيس امور بين‌الملل انجمن سنگ‌آهن ايران بر برندسازي توليدات معدني در ايران تاکيد کرد و گفت: در زمينه برندسازي بايد برنامه اي تدوين شود چراکه برندسازي توليدات معدني سبب افزايش اعتبار شرکت ها و در نهايت افزايش اعتبارکشورمان نزد سرمايه گذاران خارجي مي شود. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، کيوان جعفري طهراني در سخنراني علمي با عنوان "بررسي فرصت ها و چالش هاي پيش روي جذب سرمايه گذاري در بخش معدن و صنايع معدني " که با حضور  اعضاي هيا... ادامه »
 • نشست علمي "الحاق به سازمان جهاني تجارت از منظر توسعه" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/12/04
  معاون دبيركل آنكتاد با اشاره به درهم تنيدگي جوامع در عصر حاضر، الحاق به سازمان جهاني تجارت WTO را در تسهيل تعامل با اقتصاد جهاني امري ضروري دانست و گفت: در واقع تجارت مسيري براي رقابت به شمار مي‌رود. اما کسب توان رقابت نيازمند برنامه‌ريزي، داشتن سياست ارتقاي فناوري و تعيين جايگاه سياست تجاري در کل برنامه اقتصادي کشورها است. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني،‌ خواكيم رايتر در سخنراني علمي با عنوان "الحاق به سازمان جهاني تجارت از منظر توسعه" كه در موسسه مطالعات و پژوهشهاي با... ادامه »
 • سخنراني علمي "چرا چين به کارخانه جهان تبديل شده است؟" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/12/01
  نماينده يونيدو (سازمان توسعه صنعتي ملل متحد) در ايران با اشاره به اينكه سيستم اقتصادي چين برپايه جذب سرمايه خارجي براي رشد توليد و صادرات است، گفت: اين كشور به متخصص توليد تبديل شده و از دهه 80 به اين طرف شروع به جذب سرمايه‌گذاري خارجي كرده است. بطوريكه اين كشور توانست در سال 2000 ميلادي آمريكا را در جذب سرمايه‌گذاري خارجي پشت سر بگذارد. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، الساندرو آماديو در سخنراني علمي با عنوان " چرا چين به کارخانه جهان تبديل شده است؟" كه با حضور رييس، مد... ادامه »
 • سخنراني علمي "سياست علم و فناوري و رابطه آن با سياست صنعتي در برزيل" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/09/07
  وزير سابق علوم، تحقيقات و نوآوري برزيل، علم، فناوري و نوآوري را به عنوان يكي از پايه‌هاي اصلي توسعه ملي، حركت به سوي اقتصاد دانشي، پايداري رشد اقتصادي، استفاده بهتر از پتانسيل‌هاي اجتماعي و اقتصادي كشورها، توسعه پايدار، كاهش نابرابري منطقه‌اي (بين مناطق جديد و قديم برزيل) و دستيابي به جايگاه بالاتر در تجارت بين‌المللي عنوان كرد و گفت: كشور برزيل نيز تلاش مي كند تا با استفاده از همه ظرفيت‌هاي علمي، فناورانه و نوآورانه خود به اهداف ياد شده دست يابد.  به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش¬هاي... ادامه »
 • سخنراني علمي " ارزيابي سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي در ايران: درس‌هايي براي شرايط پسا تحريم " برگزار شد.

  رویدادها . 1394/06/28
  رييس موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني بر منافع بالقوه جذب سرمايه‌گذاري خارجي شامل توسعه صنايع نوين، ‌انتقال فناوري،‌ توسعه صادرات،‌ خصوصي سازي، ‌انتقال توانمندي هاي سازماني، حضور در زنجيره ارزش جهاني و اهميت مشخص بودن اولويت ها در فرايند جذب سرمايه گذاري در كشور تاكيد كرد و افزود: ارتقاي بهره وري بدون جلب مشاركت بخش خصوصي و سرمايه گذاري خارجي امكان پذير نيست. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، دكتر محمدرضا رضوي در سخنراني علمي با عنوان " ارزيابي سرمايه گذاري مستقيم خار... ادامه »
 • سخنراني علمي"جايگاه سياست صنعتي در توسعه اقتصادي ژاپن" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/03/20
  عضو هيات علمي موسسه پژوهشي اقتصاد، ‌تجارت و صنعت ژاپن با بيان اينكه اگرچه شناسايي صنايع مستعد و قابل رشد مشكل است، اما اقتصاددانان و سياستگذاران ژاپني در طول شصت سال گذشته براي رشد و توسعه اقتصادي ژاپن به تناسب شرايط زماني هر دوره بر صنايع سبك، سنگين و صنايع با فناوري بالا هدف گذاري  و تمركز كردند. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، پروفسور كازوهيكو اوداكي،استاد دانشگاه نيهون ژاپن و عضو هيات علمي موسسه پژوهشي اقتصاد، ‌تجارت و صنعت ژاپن، كه به دعوت موسسه مطالعات و پژوهشها... ادامه »
 • سخنراني علمي "رويكردهاي مجمع تشخيص مصلحت نظام در مورد سياست‌هاي صنعتي، تجاري و فناوري و چگونگي يكپارچه‌سازي آنها جهت نيل به اهداف سند چشم‌انداز" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/03/18
  سخنراني علمي رويكردهاي مجمع تشخيص مصلحت نظام در مورد سياست‌هاي صنعتي، تجاري و فناوري و چگونگي يكپارچه‌سازي آنها جهت نيل به اهداف سند چشم‌انداز روز سه شنبه 26 خرداد ماه سال جاري  با سخنراني جناب آقاي دكتر آقامحمدي، عضو محترم مجمع تشخيص مصلحت نظام در موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني برگزار  شد..... ادامه »
 • سخنراني علمي "تجربه هايي از لجستيك شهري، هوايي و دريايي كشور هنگ كنگ (هاب لجستيك بين المللي)" برگزار شد.

  رویدادها . 1394/02/23
  عضو هيات علمي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني با بيان اينكه هنگ كنك در سه دهه اخير يك سرزمين كاملا لجستيكي دنياست گفت: اين سرزمين بدليل برخورداري از مهمترين و كاراترين بندر كانتينري و بزرگ ترين فرودگاه دنيا، در سال 2012 ، دومين مكان لجستيکي دنيا پس از سنگاپور و بالاتر از آلمان و هلند بوده است. به گزارش روابط عمومي موسسه مطالعات و پژوهش هاي بازرگاني، مجتبي سليماني سدهي در سخنراني علمي با عنوان "تجربه‌هايي از لجستيك شهري، هوايي و دريايي هنگ‌كنگ (هاب لجستيكي بين‌المللي)" كه با حضور رييس و ا... ادامه »
محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir