تاکید بر هم راستایی فعالیت های صنعتی با زنجیره ارزش

رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی بر همراستایی رشته فعالیت های صنعتی با زنجیره ارزش تاکید کرد و گفت: این امر امروزه یک الزام است که باید به آن توجه جدی شود.

به گزارش روابط عمومی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی، دکتر احمد تشکینی در سمینار "شهر پوشاک، طلیعه مدل اقتصادی مدیریت زنجیره ارزش" با اشاره به اقدامات مهم صورت گرفته در موسسه در راستای مدیریت زنجیره ارزش افزوده از آمادگی همکاری این نهاد پژوهشی با صنایع از جمله صنایع پوشاک کشور خبر داد.

وی اظهار کرد: طی سال های اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت رویکرد متفاوتی نسبت به مدیریت زنجیره ارزش افزوده داشته بطوریکه برنامه های راهبردی در این زمینه در صنایع مختلف از جمله صنعت پوشاک تدوین و تهیه شده است.

تشکینی بر توجه به مدیریت زنجیره ارزش افزوده در صنایع تاکید کرد و گفت: کم توجهی به این مقوله باعث ایجاد چالش هایی در صنایع مختلف شده است.

رییس موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی تصریح کرد: امروزه رقابت پذیری صنایع از طریق مدیریت زنجیره ارزش امکان پذیر است و در صنایع ساخت محور از جمله پوشاک زنجیره ارزش معنای متفاوتی دارد.

وی ادامه داد: در صنعت پوشاک و نساجی مواد اولیه مهم نیست بلکه زنجیره پیشین و پسین در این صنعت نقش مهمی خواهد داشت. بطوریکه اجزای نامرئی زنجیره ارزش سهم بالایی در توسعه این صنعت دارند.

گفتنی است، سمینار شهر پوشاک، طلیعه مدل اقتصادی مدیریت زنجیره ارزش صبح امروز با حضور دکتر علی آقامحمدی،عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، دکتر محسن گرجی، مدیر کل دفتر صنایع منسوجات، پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت، ابوالقاسم شیرازی نماینده اتحادیه صنف تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک تهران، دکتر افسانه شفیعی، دانشیار موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی و جمعی زیادی از صنایع پوشاک کشور در موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی برگزار شد.

محصولات پژوهشی
ارتباط با ما

 آدرس: تهران، خيابان كارگر شمالی، روبروی پارك لاله، ساختمان ١٢۰٤
 تلفن: ٦٦٤٢٢٣٧٨-٨۰
 دورنگار: ٦٦٩٢٩٦٣٤
 پست الكترونيک: info@itsr.ir